WooCommerce návod 2024 česky – Jak vytvořit E-Shop přes WordPress a WooCommerce

03/08/2022

 

Tento WooCommerce návod  vám jednoduše ukáže, jak vytvořit E-Shop přes WordPress v roce 2022. Jednoduše a krok po kroku! Tento wordpress návod vám umožní vytvořit vlastní E-Shop do pár hodin.

woocommerce navod cesky 2022
WooCommerce návod – zdroj obrázku: cloudways

Český WooCommerce návod pro začátečníky:

 Vlastní E-shop si dnes můžete udělat sami z pohodlí domova. A to bez jakýchkoliv předchozích zkušeností s tvorbou webů nebo programováním. Na konci tohoto Woocommerce návodu budete mít spuštěný vlastní E-Shop s pomocí WordPressu a pluginu WooCommerce! Celý E-Shop budete navíc moct jakkoliv jednoduše upravovat podle sebe. Vlastní E-Shop si postavíte jednoduše a zdarma, bez měsíčních poplatků nebo omezení množství zboží.

 

Co je WooCommerce?

WooCommerce je bezplatný plugin WordPress, který přidává do webových stránek funkcionalitu eshopu. Pohání 28% internetových obchodů na světě.

Plugin je volně ke stažení repozitáře WordPress. Nabízím komplexní řešení pro tvorbu funkčního internetového obchodu. Je kompatibilní s mnoha šablonami WordPress a také většinou jejich rozšíření.

 

český woocommerce návod
český woocommerce návod

Jde o jednu z nejpoužívanějších platforem elektronického obchodu. Pomocí pluginu WooCommerce už bylo vytvořeno více než 4 miliony e-shopů. WooCommerce je vhodným řešením pro internetový obchod jakéhokoli zaměření a velikosti. Pomocí tohoto pluginu vytvoříte e-shop šitý přesně na míru bez ohledu na to, zda prodáváte módní oděvy, hračky, knihy,  zdravotnické pomůcky, služby, elektroniku nebo dokonce digitální produkty.

 

Obsah návodu jak vytvořit E-Shop přes WooCommerce:

 

  1. Jako první krok si založíme webhosting s doménou. Tyto dvě věci jsou nezbytné pro spuštění jakéhokoliv webu.
  2. V druhém kroku nainstalujeme redakční systém WordPress. WordPress je nejrozšířenější redakční systém na světě. Je na něm vytvořeno až 37% veškerých webů na internetu a umožňuje rychle a jednoduše vytvořit web nebo E-Shop.
  3. Po instalaci systému WordPress nás bude čekat instalace a konfigurace WordPress pluginů.
  4. Nastavíme si  emaily, fakturaci, dopravu
  5. Importujeme vzhled wordpress šablony.
  6. Následně si ukážeme, jak webové stránky jednoduše upravovat podle sebe. Ukážeme si práci s vizuálním pagebuilderem Elementor. Upravíme domovskou stránku, vytvoříme novou stránku a ukážeme si, jak editovat navigaci na webu. V neposlední řadě si povíme, jak upravovat hlavičku a patičku webu (header a footer).
  7. Dále si ukážeme, jak vytvořit a upravovat vlastní kategorie a produkty na E-Shopu.
  8. Na závěr nás bude čekat první testovací objednávka a práce s objednávkami v E-Shopu WooCommerce.Tento WooCommerce návod jak vytvořit E-Shop zvládne každý. Stačí vám troška času, počítač a připojení k internetu. Začněte prodávat na internetu ještě dnes! Přeji vám hodně štěstí. 

 

 

 

Potřebujete pomoct s webem?

Pojďme společně probrat i váš projekt. Třeba u šálku dobré kávy!

ondrej dusek webdesigner praha