Nejlepší WordPress šablona zdarma (2024): Jakou vybrat a na co si dát pozor?

11/10/2021

jakou wordpress šablonu zdarma vybrat

WordPress šablona zdarma? Která je ta pravá?

Na internetu jsou WordPress šablon doslova tisíce – od levnějších až po ty dražší. Každá z nich se tváří jako ta nejlepší. Dnes si povíme, jak vybrat tu správnou WordPress šablonu pro váš nový web. Rozebereme zásadní kritéria a řekneme si, na co si dát při výběru WordPress šablony pozor.

Kvalitní WordPress šablona je naprostý základ každého funkčního webu. Volbou správné šablony si totiž do budoucna ušetříte spoustu nervů, času a peněz. Je to rozdíl mezi tím, jestli si budete po nocích trhat vlasy, nebo produktivně rozvíjet a udržovat svůj WordPress web.

Asi největším problémem při výběru šablony je její tzv. Backend a pluginy, které stojí za její funkčností. Každá WordPress šablona má totiž vlastní způsob editace webu a obsahu, kterým si ten web stavíte a rozvíjíte.

wordpress šablona astra

1. WordPress šablona Astra – astrawp.com

Astra patří mezi nejoblíbenější a nejrychlejší WordPress šablony. Tuto WordPress šablonu lze použít k vytváření všech druhů webových stránek. Ať už vytváříte blog, firemní webové stránky nebo E-Shop, můžete se na Astru spolehnout. Jedná se o první WordPress šablonu vůbec, která na WordPress.org dosáhla počtu několika miliónů aktivních instalací, a to s perfektním 5 hvězdičkovým hodnocením (~ 5 000 uživatelských recenzí).

Astra vám nabízí možnost úpravy barev, typografie, více rozložení, stylové headery a další. Můžete použít jejich předem vytvořené demo stránky, importovat je a začít tak jednoduše stavět svůj web. Tato WordPress šablona je navíc skvěle uzpůsobena pro SEO (optimalizace pro vyhledávače) a je také kompatibilní s pluginy a pagebuildery třetích stran (Elementor, Brizy, Beaver builder).

Je na trhu již přes 3 roky. Její vývojáři v jistém smyslu smýšlejí podobně, jako technologický gigant Apple. Čekají, až ostatní inovují a přinesou nové nápady. Když se nová funkce na trhu stane samozřejmostí, implementují ji. Dle mého je tato strategie rozhodně na místě, když jste zodpovědní za více než 1 milion webových stránek. Opatrnost se vyplácí. Pro šablonu Astra jsem nedávno vytvořil návod, jak si vytvořit vlastní ve WordPressu web krok po kroku.

 

wordpress šablona zdarma divi

2. Divi – elegantthemes.com

Divi je vlajkový produkt společnosti Elegant Themes. WordPress šablona Divi byla poprvé uvedena na trh v roce 2013, ale prošla řadou zásadních aktualizací, které jineustále vylepšují.
Jedná se o jednu z nejoblíbenějších možností v kategorii víceúčelových šablon.

Divi je rozdělena na dvě části. Balíček Divi obsahuje samotnou šablonu, dále pak plugin Divi (oficiálně známý jako Divi Builder).Oproti jiným šablonám vyniká ve flexibilitě a designu. S vizuálním, drag-and-drop builderem můžete vytvářet vlastní návrhy, aniž byste psali jakýkoliv kód. Díky funkcím vytváření vzhledů v Divi 4.0 je Divi Builder nyní ještě mocnější.

Můžete jít nad rámec pouhého navrhování příspěvků a stránek a můžete tak upravovat veškeré části webu (header, footer, šablony vašeho blogu, produkty WooCommerce a více). Divi obsahuje i systém podmínek a vnitřní logiky pro dynamické zobrazování obsahu, což otevírá spoustu užitečných možností.

Pokud jste webdesigner, nebo agentura a plánujete tvořit více webů,  WordPress šablona Divi je skvělá volba. Za málo peněz dostanete opravdu hodně muziky.

 

wordpress šablona oceanwp

3. OceanWP

OceanWP je rychlá WordPress šablona, která má skvělou podporu pro pluginy třetích stran pagebebuildery, jako je například Elementor. Díky demo systému lze i u této šablony jednoduše importovat libnovolný design a začít editovat.OceanWP v základu nabízí opravdu spoustu skvělých funkcí a jeho funkce lze také vylepšit řadou bezplatných a prémiových rozšíření pluginu. Další designy jsou také k dispozici, pokud upgradujete na balíček OceanWP Core Extensions Bundle.

Popularita této šablony není překvapením. Bezplatná verze je aktivována na více než 300 000 webech a na WordPress.org má téměř dokonalé hodnocení pěti hvězdičkami.
Za zmínku také stojí skvělá integrace s pluginem WooCommerce v případě, že plánujete stavbu E-Shopu.

Ať už jste nováček, nebo zkušený vývojář, OceanWP vám vše  usnadní a poskytne vám logický postup pro vytváření skvěle vypadajících a rychle se načítajících webových stránek. Oba prvky jsou ideální pro nováčky ve WordPressu a dokonce i pro ty z nás, kteří jsou již déle a stále mají problém získat „A“ na Google Page Speed Insights. Ocean WP rozhodně stojí za vyzkoušení.

Potřebujete pomoct s webem?

Pojďme společně probrat i váš projekt. Třeba u šálku dobré kávy!

ondrej dusek webdesigner praha