Jak nainstalovat WordPress na Wedos snadno a rychle

29/09/2021

jak nainstalovat wordpress na wedos

 

V tomto návodu se dozvíte, jak na Wedos instalace WordPress. WordPress (WP) je nejpopulárnější open source redakční systém na světě. Funguje na něm více než 30 % všech webových stránek, a z hlediska redakčních systémů (CMS) si tak WordPress dokonce ukrajuje skoro 65 %. Třeba zmínit, že toto číslo s časem stále narůstá.

S tímto českým návodem jak nainstalovat WordPress vše zvládnete doslova na pár kliknutí. Wedos  totiž nabízí ve správě webhostingu instalátor všech známých CMS systémů, které lze nainstalovat automaticky.

Jak nainstalovat WordPress na Wedos hostingu:

1) K instalaci již musíte mít zakoupenou doménu a webhosting. Vše můžete zakoupit s 50% slevou s kódem W50W přes tento odkaz(affiliate link).

jak nainstalovat WordPress na Wedos hosting

2) V administraci wedosu jděte do Hostingové služby→ Webhosting a zvolte svůj webhosting

 

instalace WordPressu jedním kliknutím

3) V bočním panelu klikněte na sekci instalátor aplikací.

 

Pasted 8

4) Zvolte WordPress, vynechte nastavení subdomény a následně zadejte potřebné údaje (Název webu, popisek webu, email, heslo).

5) Klikněte na nainstalovat WordPress vyčkejte na dokončení

 

jak se dostat do administrace WordPressu

6) Přihlaste se do WordPressu (vasedomena.cz/wp-admin) a WordPress případně aktualizujte v administraci.

A to je vše! Pokud jste postupovali přesně podle návodu, už víte, jak nainstalovat WordPress na Wedos hostingu. Snadno a rychle.

Společnost Wedos byla založena v roce 2010. Celý proces budování datacentra a spuštění služeb probíhal formou reality show. Zájemci tak mohli sledovat, jak se připravují prostory, buduje chlazení anebo umísťují samotné servery.

WEDOS už od začátku postavil svou strategii na ekologicky úsporných serverech Fujitsu a procesorech Intel XEON 5600.

14. 4. 2013 společnost prohlásila, že je největším poskytovatelem aktivních webhostingových služeb v ČR. V prohlášení se opřela o počet MX záznamů v DNS u jednotlivých domén podle statistik CZ.NIC, které porovnávala s konkurenty. Před ní byla služba Google a Ignum. Google neposkytoval webhosting, ale umožňoval uživatelům služby Gmail nastavit si vlastní doménu. Ignum přiřazovalo automaticky ke všem doménám MX záznam. K tomuto datu byla společnost také pátým největším registrátorem domén .cz.

Začátkem února 2019 se společnost WEDOS stala největším webhostingem v ČR a rovněž největším registrátorem domén .cz.

Potřebujete pomoct s webem?

Pojďme společně probrat i váš projekt. Třeba u šálku dobré kávy!

ondrej dusek webdesigner praha