Landing page co to je? Návod jak vytvořit efektivní vstupní stránku

29/08/2022

landing page co to je

Landing page – co to je? A jak ji správně vytvořit? Dnes si povíme praktické tipy a triky pro vytvoření perfektní vstupní stránky, která promění vaše návštěvníky v zákazníky.

Landing page: Co to je  a jak jí vytvořit?

Vstupní stránka, neboli Landing Page je webová stránka s konkrétním účelem – cílem vstupní stránky je přeměnit návštěvníky na potenciální zákazníky. I když existuje mnoho typů vstupních stránek, záměr je stejný – získat více potenciálních zákazníků.

Vstupní stránka je vždy proto orientovaná pro jeden konkrétní cíl. Přihlášení do newsletteru, rezervace termínu, objednávka produktu atd.

 

Jak vymyslet nadpis
Příklad skvělého nadpisu – comgate.cz

1. Vytvořte jasný hlavní nadpis zaměřený na přínosy

Na každých 10 lidí, kteří navštíví vaši Landing page minimálně 7 odejde pryč. Aby toto číslo zůstalo nízké, vaši návštěvníci potřebují vědět (a rozumět), zdali je vaše nabídka pro ně vhodná. Váš nadpis je první věc, kterou si přečtou. Měl by proto jasně a výstižně sdělovat hodnotu vaší vstupní stránky a nabídky.

 

Landing page co to je
Příklad hlavního obrázku – conversionlab.no

2. Vyberte obrázek, který znázorňuje vaši nabídku

Názorný obrázek je zkrátka povinnost. Měl by také reprezentovat vaši cílovou skupinu. Účelem vašeho obrázku je zprostředkovat pocit – měl by ilustrovat, jak se bude váš návštěvník cítit, jakmile od vás např. zboží zakoupí. Některé obrázky mohou fungovat lépe než jiné, takže byste měli vždy své možnosti testovat a rozdělit. Zkuste s obrázky experimentovat.

 

vstupní stránka text

3. Zaměřte se na samotný text

Váš text na landing page by měl jasně a srozumitelně navést návštěvníka k akci, kterou chcete, aby provedl. Kvalitní text také promlouvá přímo k návštěvníkovi. Pokud to s vaší landing page myslíte vážně, doporučuji využít služeb profesionálních copywriterů.

 

Pasted 4

4. Vložte formulář pro zájemce nad ohyb webu

Váš formulář pro zájemce musí být snadno dostupný, pokud by váš potenciální zákazník chtěl okamžitě provést konverzi – rozhodně nechcete, aby dlouho prohledával a skenoval vaši vstupní stránku jenom pro to, aby našel kontaktní formulář. Možná se ptáte, co je to ohyb webu. „Nad ohyb webu“ pouze znamená, že návštěvníci nemusejí scrollovat, aby se dostali k formuláři – je zkrátka viditelný ihned po tom, co se někdo dostane na stránku. Jaké je ideální řešení?  Zkuste svůj formulář navrhnout tak, aby se posouval s uživatelem, když se pohybuje po stránce dolů.

 

Pasted 5

8. Odeberte veškerou navigaci

Vaše landing page má jeden cíl a jediný cíl: přeměnit návštěvníky na potenciální zákazníky. Jakékoli konkurenční odkazy – včetně interních odkazů na jiné stránky na vašem webu – odvedou pozornost od tohoto cíle. Odstraňte ze své stránky navigaci a všechny ostatní odkazy, tozn. hlavičku i patičku webu, abyste na svou výzvu k akci upoutali pozornost všech návštěvníků.

Pasted 6

9. Myslete na responzivitu

Stejně jako každá jiná stránka na vašem webu musí být vaše Landing page responzivní, aby se správně zobrazovala na všech zařízeních. Poslední věc, kterou chcete je aby váše Landing page na mobilu vypadala rozsypaně. Poskytněte svým návštěvníkům všechny možné příležitosti ke konverzi bez ohledu na to, na jakém zařízení si ji prohlíží.

 

Pasted 7

10. Struktura vstupní stránky

Dobrou zprávou je, že nemusíte být příliš kreativní. Většina vstupních stránek má velmi podobnou strukturu, protože bylo prokázáno, že funguje. Můžete se kreativně „vyřádit“ na vizuálních prvcích, ale držte se formátu vstupní stránky, na který jsou lidé zvyklí. Nemá smysl znovu vymýšlet kolo.

Dobrá landing page má pět klíčových prvků:

  1. Nadpis, který upoutá pozornost návštěvníků
  2. Relevantní obrázek, který je vhodný pro vaše publikum
  3. Formulář pro zájemce, který je umístěn nad ohybem webu
  4. Výzva k akci/CTA,  která je jasná a přesvědčivá
  5. Text a popis, který informuje a láká návštěvníka k vyplnění formuláře

Potřebujete pomoct s webem?

Pojďme společně probrat i váš projekt. Třeba u šálku dobré kávy!

ondrej dusek webdesigner praha