Záloha webu WordPress: Návod jak automaticky zálohovat

13/10/2021

Záloha webu ve WordPress

Nepovedený update, nekvalitní plugin, výpadky hostingu, chyba v nastavení…
Seznam by mohl dál vesele pokračovat. Pokud máte web postavený na WordPressu, všechny zmíněné věci vám můžou zkazit den (a sakra hodně).

Nastavení záloh WordPress webu je dnes velice rychlé a jednoduché. Kdo zálohy webu dneska nedělá, do budoucna nejspíše zapláče.  A to platí se vším, nejenom s weby! Zálohovat web ve WordPress můžete navíc zcela automaticky a vybrané zálohy pak obnovit na pár kliknutí. Pravidelným zálohovoáním si ušetříte spoustu nervů, peněz a času.

Jak zálohovat web ve WordPressu?

Stačí postupovat podle videa na této stránce. K zálohování webu použijeme plugin Updraft, který je v základní verzi zdarma. Zde naleznete psaný postup:

  1. záloha webu WordPress
  2.  Instalace backup pluginu Updraft
    Jděte do sekce pluginy a kliněte na „přidat nový“. Dále do vyhledávacího políčka zadejte „Updraft“. Plugin nainstalujte a aktivujte.jak zálohovat web ve WordPress
  3. Zálohujte web manuálně
    Jednoduše klikněte na tlačítko „Backup Now“.automatická záloha webu WordPress
  4. Nastavte automatické zálohování
    Pro nastavení automatických záloh webu jděte do nastaverní pluginu a nastavte požadovaný interval záloh. Vyberte místo, kam zálohy nahrávat (doporučuji Google Drive) a uložte nastavení.

Jak zálohy použít a obnovit?

wordpress obnova zálohy webu

Vrácení webu do původního stavu je jednoduché. Jděte do „existing backups“ a klikněte u dané zálohy na tlačítko „rerstore“. A to je vše!

Migrace zálohy webu na jiný hosting

Pokud potřebujete provést migraci webu na jiný hosting, jednoduše na nový hosting nainstalujte čistý WordPress. Poté stáhněte plugin Updraft a klikněte na „rescan for remote backups“ v dolní části. Plugin následně najde zálohy uložené na Google Drive.

 

 

Potřebujete pomoct s webem?

Pojďme společně probrat i váš projekt. Třeba u šálku dobré kávy!

ondrej dusek webdesigner praha

Nezávazná kalkulace webu

Zeptejte se. Odpovím co nejdříve.