Tvorba webu 2024: Jak vytvořit web krok po kroku

Krok 1.

Vyberte jméno pro svůj nový web

návod jak vytvořit web
arrow min

Krok 2.

✅ Klikněte na tlačítko a založte svůj hosting s doménou!​

Chcete web, který prodává?

20+ dokončených projektů, 6 let zkušeností, komunita 10+ tis. sledujících. Pojďme probrat i váš projekt!

ja ctafinal min

Ondřej Dušek - Webdesigner a konzultant

Tvorba webu pro začátečníky: Jak vytvořit web za 30 minut?

jak vytvorit web pro zacatecniky 2023  

Jak na tvorbu webu krok po kroku

Přijde vám tvorba webu složitá? Hledáte návod, jak rychle a efektivně vytvořit vlastní web? Tvorba webu je díky novým technologiím vhodná i pro absolutního začátečníka. Tento návod vám ukáže vše potřebné k tomu, abyste svůj zbrusu nový web spustili ještě dnes.

V tomto návodu jak vytvořit web se naučíme naprostý základ. Vytvoříme a upravíme svůj první web na platformě WordPress, která je světově rozšířená a dostupná zdarma. Díky tomuto jednoduchému tutoriálu můžete vytvořit stránky pro vaše podnikání.

Je jedno, jestli jste živnostník, nebo větší firma. Váš web bude nejen skvěle vypadat na počítači, ale bude také responzivní na mobilech a tabletech. To znamená, že bude vypadat všude stejně dobře a vaši návštěvníci si ho zamilují!

co to je wordpress

Proč zrovna WordPress?

Proč budeme web tvořit zrovna ve WordPressu? WordPress je open-source redakční systém. To znamená, že je zdarma a volně dostupný k použití.

Pro náš případ je tedy ideální. Samotný WordPress navíc pohání až 43% všech webů na internetu, což je obrovské číslo. Používají ho velké společnosti, jako třeba Sony, Microsoft, Walt Disney, nebo třeba naše známá Boleslavská automobilka Škoda Auto.

WordPress je tedy solidním a robustním řešením pro tvorbu webových stránek různých velikostí. Postavíte na něm jednoduchý prezentační web, ale i velký mezinárodní E-Shop s tisíci různými produkty.

WordPress má spoustu výhod:

 • Snadná instalace a nastavení
 • Široká dostupnost šablon a pluginů
 • Možnost vlastního nastavení a personalizace
 • Integrace s různými platformami a službami
 • Vynikající SEO optimalizace
 • Možnost vytváření různých typů obsahu, jako jsou stránky, příspěvky a produkty
 • Podpora více jazyků a měn
 • Vysoká bezpečnost a aktualizace zabezpečení
 • Široká komunita uživatelů a vývojářů
 • Možnost využití pro různé typy webových stránek, jako jsou blogy, e-shopy a portfolia.
 • Seznam by mohl pokračovat 🙂

 

 Postup jak vytvořit web

 

tvorba webu krok 1 overeni domeny

Krok 1 – Ověření domény

Nejdříve začneme tím, že si na této stránce v sekci nahoře vybereme jméno pro svůj nový web. Při výběru názvu domény je důležité zvolit krátký a jednoduchý název, který bude snadno zapamatovatelný. Ideálně by měl odpovídat názvu vašeho webu nebo značky. Dále je vhodné vybrat název s příponou .com nebo .cz, které jsou nejpoužívanější a působí seriózně. Dbejte také na to, aby název nebyl příliš složitý a neobsahoval žádné znaky, které by mohly způsobovat problémy s jeho zápisem.

tvorba webu krok 2 overeni domeny

 

Krok 2 – Založení webhostingu

Následně si založíme webhosting pro WordPress a zaregistrujeme doménu. Webhosting je dostupný, takže tvorbu webu ve wordpressu si tedy může vyzkoušet opravdu každý.

 

krok 3 instalace wordpress

 

Krok 3 – Instalace systému WordPress

Po získání domény a webhostingu následně nainstalujeme samotný wordpress. Mnoho webhostingových společností (jako např. Webglobe) nabízí možnost instalace systému WordPress jedním kliknutím pomocí nástrojů jako jsou Softaculous, QuickInstall atd.

Tyto nástroje automaticky nainstalují všechny potřebné soubory a nastaví databázi, takže uživatel nemusí ručně stahovat a nastavovat instalační soubory. Instalace trvá jen několik minut a uživatel se tak může okamžitě pustit do tvorby svého webu. Jedno kliknutí instalace je tedy skvělou volbou pro ty, kteří nejsou technickými experti a chtějí rychle a jednoduše vytvořit svůj web na platformě WordPress.

 

jak vytvorit web krok 4 - instalace sablon a pluginu wordpress

 

Krok 4 – Pluginy a importování vzhledu šablony

Po instalaci stáhneme potřebné pluginy a importujeme vzhled šablony Astra.

Následně se naučíme, jak upravit obsah našeho WordPress webu pomocí vizuálního pagebuilderu Elementor. Díky Elementoru je vytvoření webu ve WordPressu hračka.

Tento nástroj nám celý náš proces toho jak vytvořit web velice usnandí a urychlí. Dříve bylo potřeba celý design kódovat ručně v HTML a CSS. Webové stránky přes WordPress díky tomuto návodu však vytvoříme bez jediného řádku kódu. Můžete upravit každý prvek webu, který vidíte na obrazovce. Kombinace WordPressu, Elementoru a šablony Astra je velice flexibilní.Celý web si jednoduše můžete vytvořit a poskládat na pár kliků a váš nový WordPress web vám poroste před očima.

 

krok 5 tvorba webu upravy v elementor

 

Krok 5 – Práce v Elementoru

Po tom, co se naučíme jak vytvořit web ve WordPressu si povíme něco více o možnostech Elementoru. Naučíme se, jak udělat webové stránky tak, aby byly přehledné díky sekcím a sloupcům. Pokud jste dokoukali celý tento WordPress návod až dokonce, gratuluji. Naučili jste se, jak probíhá základní tvorba webu a jak vytvořit své první webovky. 

Vytvoření webových stránek ve WordPressu zvládne i běžný smrtelník. Nyní už víte, jak na tvorbu webu ve WordPressu. Jednoduše, stručně a rychle! Pokud ještě váháte nad tvorbou vlastního webu, nebojte se! Za zkoušku nic nedáte🙂

Aktuální slevy a kupóny

Sleva 50% na Webhosting NoLimit

Sleva 25% na Webhosting

Kód: SLEVYNAHOSTING25

Sleva 20% na Webhosting a servery

Kód: GOOGLE-NAJDE-VSECHNO

Chcete web, který prodává?

20+ dokončených projektů, 6 let zkušeností, komunita 10+ tis. sledujících. Pojďme probrat i váš projekt!

ja ctafinal min

Ondřej Dušek - Webdesigner a konzultant

Krok 2.

✅ Klikněte na tlačítko a založte svůj hosting s doménou!