Stripe platební brána – jak vybrat platební bránu pro web?

05/12/2022

 

Stripe je oblíbená moderní platební brána. Platebních bran je ale na trhu celá další řada. Jak tedy vybrat tu správnou, a na co si dát pozor? To vše se dozvíte v dnešním videu!

 

stripe platební brána

Platební brána Stripe

Stripe je poskytovatel platebních služeb, který obchodníkům umožňuje přijímat kreditní a debetní karty nebo jiné platby. Používají jej některé z největších světových společností, včetně Amazon a Shopify.
Stripe platby jsou nejvhodnější pro majitele firem, kteří většinu svého podnikání dělají online, protože většina jeho jedinečných funkcí – jako je otevřené rozhraní pro programování aplikací a schopnost přijímat více než 135 měn – je primárně relevantní pro online prodej.

 

Pasted

Co to je vlastně Stripe platební brána? 

Platební brána je systém, který umožňuje rychlé a bezpečné platby na internetu. Na trhu v současnosti existuje celá řada poskytovatelů platebních bran. Při placení na e-shopu jste přesměrováni do prostředí platební brány, která obratem zprostředkuje platbu. Výhodou je okamžité zpracování platby obchodníkem a celý proces objednávky se tak urychlí. V tom to videu se dozvíte, jakou platební bránu zvolit (nejen) pro WordPress.

 

platební metody stripe

Jaké platby akceptuje Stripe platební brána?

Stripe jako zpracovatel plateb umožňuje majitelům firem přijímat platby z kreditních a debetních karet a tyto platby zpracovávat. Pomocí Stripe mohou podniky také přijímat platby z mobilních peněženek a nakupovat nyní a platit později služby. Platební brána Stripe také podporuje platby v různých měnách. Stripe Payments je software, který tyto platby zpracovává. Pokud chcete používat Stripe k přijímání osobních plateb, společnost nabízí Stripe Terminal, systém místa prodeje. Pokud plánujete přijímat pouze online platby, nebudete to potřebovat.
Kromě zpracování plateb osobně a online nabízí platební brána Stripe spoustu dalších služeb, včetně fakturace, fakturace a automatizace daně z obratu.

Jak fungují platby s platební bránou Stripe?

Stripe platební brána zpracovává šest kroků mezi tím, že zákazník poskytne informace o své kartě a zjistí, že jeho platba byla přijata.

 • Zákazník poskytne informace o své kartě, a to buď online, nebo osobně.
 • Tyto údaje o kartě vstupují do platební brány Stripe, která data šifruje.
 • Stripe odešle tato data nabyvateli, což je banka, která zpracuje transakci jménem obchodníka.
 • V tomto kroku Stripe slouží jako obchodník (s vlastníkem firmy jako submerchant).
 • To znamená, že uživatelé Stripe si nemusí zakládat obchodní účet, což může být těžkopádné.
 • Platba prochází sítí kreditních karet, jako je Visa nebo Mastercard, do banky, která držitele karty vydala.
  Vydávající banka transakci schválí nebo zamítne.
 • Tento signál putuje od vydávající banky přes síť karet k nabyvateli a poté přes bránu k zákazníkovi – kterému se zobrazí zpráva, že platba byla přijata nebo odmítnuta.
 • Jakmile banka, která vydala držitele karty, dokončí svůj souhlas, můžete převést prostředky z Stripe na svůj firemní bankovní účet.
 • Zákazníci Stripe mohou obdržet výplaty po dokončení zpracování transakcí (obvykle kolem dvou pracovních dnů).
  Výplaty lze také provádět podle plánu dle vašeho výběru (denně, týdně nebo měsíčně). Stripe zaplatíte za usnadnění každé transakce.

Tyto poplatky se liší podle typu transakce.

Jsou platby platební brány Stripe bezpečné?

Stripe byl auditován a certifikován jako poskytovatel služeb PCI shody úrovně 1, což znamená, že musí podstoupit výroční zprávu o shodě a rutinní bezpečnostní skenování a testy. Stripe šifruje čísla kreditních karet všech zákazníků a ukládá dešifrovací informace odděleně, což znamená, že Stripe nevidí čísla kreditních karet, aniž by podnikl další kroky. Stripe také nařizuje, aby všechny online transakce probíhaly přes bezpečnější síť HTTPS.

 

Jak přijímat platby pomocí Stripe

Platby Stripe platební bránu lze přijímat ve třech krocích:

 1. Vytvořte si účet Stripe. Můžete to udělat pouze se svým jménem a e-mailovou adresou.
 2. Poskytněte obchodní údaje. To bude zahrnovat adresu a právní strukturu. Stripe si také vyžádá osobní údaje o vás, včetně vašeho celého jména a data narození.
 3. Propojit bankovní účet. Zde budete dostávat výplaty od Stripe. Nebudete však moci vybírat platby okamžitě. Svou první výplatu obecně nemůžete obdržet dříve než sedm dní po provedení první platby. V některých odvětvích může čekací doba trvat až 14 dní.

Potřebujete pomoct s webem?

Pojďme společně probrat i váš projekt. Třeba u šálku dobré kávy!

ondrej dusek webdesigner praha