Optimalizace pro vyhledávače (SEO) ve WordPress

12/09/2022

optimalizace pro vyhledávače

 

V tomto návodu si ukážeme, jak na optimalizaci pro vyhledávače ve WordPressu. Řekneme si jak ve WordPressu vše krok po kroku nastavit díky pluginu RankMath, ale také jak tvořit obsah a co mít při jeho tvorbě na paměti.

 

⏱ Časové úseky návodu

 

00:00 – Úvod

00:40 – Instalace pluginů

01:44 – Nastavení SEO pluginu RankMath

08:29 – Propojení webu s Google Search Console

10:43 – Praktické tipy pro SEO

13:25 – Monitor 404 a přesměrování nefunkčních odkazů

 

Co je to optimalizace pro vyhledávače (SEO)?

 

Zjednodušeně to znamená proces vylepšování vašeho webu za účelem zvýšení jeho viditelnosti, když lidé hledají produkty nebo služby související s vaší firmou ve vyhledávačích Google, Bing a dalších. Čím výše jsou vaše stránky ve výsledcích vyhledávání, tím je pravděpodobnější, že upoutáte pozornost a přilákáte potenciální návštevníky na váš web.

 

Jak SEO funguje?

 

Vyhledávače jako Google a Bing používají roboty k procházení stránek na webu, přecházení z webu na web, shromažďování informací o těchto stránkách a jejich vkládání do indexu. Představte si rejstřík jako obří knihovnu, kde si knihovník může vytáhnout knihu (nebo webovou stránku), aby vám pomohla najít přesně to, co v tu chvíli hledáte. Algoritmy dále analyzují stránky v indexu, přičemž berou v úvahu stovky hodnotících faktorů nebo signálů, aby určily pořadí stránek, které by se měly objevit ve výsledcích vyhledávání pro daný dotaz.

V naší analogii s knihovnou knihovník přečetl každou jednotlivou knihu v knihovně a může vám přesně říct, která z nich bude mít odpovědi na vaše otázky. Je důležité zmínit, že vyhledávací/crawlovací roboti přesně odhadují, jak dobře může web nebo webová stránka poskytnout hledajícímu to, co hledá.

Na rozdíl od reklam v placeném vyhledávání nemůžete platit vyhledávačům, abyste získali vyšší hodnocení v organickém vyhledávání. Algoritmy vyhledávání jsou navrženy tak, aby zobrazovaly relevantní, autoritativní stránky a poskytovaly uživatelům efektivní vyhledávání. Optimalizace webu a obsahu s ohledem na tyto faktory může pomoci vašim stránkám umístit se ve výsledcích vyhledávání výše.

Optimalizace pro vyhledávače je základní součástí digitálního marketingu. Lidé každoročně provádějí biliony vyhledávání, často se záměrem najít informace o produktech nebo službách. Vyhledávání je pro značky často primárním zdrojem návštěvnosti a doplňuje další marketingové kanály. Větší viditelnost a vyšší hodnocení ve výsledcích vyhledávání než vaše konkurence může mít významný dopad na vaši úspěšnost online. Výsledky vyhledávání se neustále rozvíjí. Hlavním cílem je, aby uživatelům poskytovaly přímější odpovědi a informace, u kterých je pravděpodobnější, že uživatele udrží na stránce s výsledky, místo aby je nasměrovaly na jiné webové stránky.

Všimněte si také, že funkce jako rozšířené výsledky a panely znalostí ve výsledcích vyhledávání mohou zvýšit viditelnost a poskytnout uživatelům více informací o vaší společnosti přímo ve výsledcích. Stručně řečeno, Optimalizace pro vyhledávače je základem holistického marketingového ekosystému. Když pochopíte, co uživatelé vašeho webu chtějí, můžete tyto znalosti implementovat ve svých kampaních (placených i organických), na svém webu, sociálních sítích a podobně.

 

 

Potřebujete pomoct s webem?

Pojďme společně probrat i váš projekt. Třeba u šálku dobré kávy!

ondrej dusek webdesigner praha