Nejlepší fotobanka zdarma 2024: Kde hledat kvalitní obrázky pro web

03/11/2021

nejlepší fotobanka zdarma 2022

 

V tomto článku si povíme, jaká je nejlepší fotobanka zdarma v roce 2024. Řekneme si jak správně vyhledávat, a jak následně obrázky optimalizovat pro svůj web.
Ať už píšete blog, nebo potřebujete materiály pro svůj nový web, jedno je jisté.

Ve vhledávání Google většinou narazíte na spoustu materiálů, na která se stahují autorská práva. Na tento problém však existuje řešení. Tím jsou fotobanky zdarma, kam přispívá komunita fotografů a kreativců. Obrázky a videa pro web z těchto zdrojů jsou volně dostupné i pro komerční použití, tudíž nemusíte draze platit za fotky z běžných fotobank.

Nejlepší fotobanka zdarma 2024

Mám vybráno! Jak optimalizovat obrázek na web?

Optimalizace obrázků je prostá. Stačí využít služby https://imagecompressor.com/ , kam vybraný obrázek nahrajete. Výstupem bude obrázek s menší velikostí a zachovalou kvalitou. Osobně doporučuji nastavit úroveň komprese na hodnotu 70.

Proč je optimalizace obrázků pro web důležitá?

Celkem nepříjemná situace nastáve v momentě, když se stránka načítá pomalu. Během pár sekund vidíte text. V pozadí se však po kouskách stahují dodatečné obrázky např. dalších 8 sekund. Tohle potom přestává být legrace, zejména pro návštěvníky na mobilních zařízeních.Proč je to vlastně takový problém?

co to je konverzní poměr

Pomalý web totiž snižuje míru konverze! Tozn. procento lidí z celkového počtu nových návštěvníků návštěvníků, kteří u vás třeba např. dokončí novou objednávku. Mít rychlý a optimalizovaný web je opravdu důležité. Zejména pokud se jedná o E-Shop, nebo jiný prodejní web. Neoptimalizované obrázky na webu jsou jednou z nejčastějších příčin pomalého webu. Mnoho E-Shopařů tak bohužel nevědomky přichází o hodnotné tržby. Na závěr si ještě řekneme pár užitečných rad, jak zlepšit vizuální prezentaci na webu:

1) Snažte se VŽDY použít reálné fotky

Fotobanka zdarma zní lákavě. Ať už jste jednotlivec nebo firma, vždycky je však mnohem lepší mít na webu opravdové reálné fotky Vás, nebo vašeho týmu.
Zvýší to vaši důvěryhodnost a kredibilitu. Návštěvníci navíc budou mít možnost vidět, s kým se případně ve firmě potkají, nebo kdo za podnikem vůbec stojí.

2) Jedna fotobanka zdarma nestačí. Vybírejte z mnoha.

Jednoduchá, avšak zásadní rada, pokud vybíráte obrázek například na úvodní stránku webu. Nezůstávejte u jedné fotobanky a snažte se opravdu vybírat pouze to nejlepší.

3) Využijte služeb profesionálního fotografa

Základní fotky  se sice dají nafotit i mobilem, ale věřte, že zkušený fotograf se ve výsledku opravdu vyplatí.
Fotky na osobní web nafotíte zhruba  do hodiny a ušetříte tak svoje nervy i čas. Na webu budou navíc vypadat skvěle a profesionálně.

Potřebujete pomoct s webem?

Pojďme společně probrat i váš projekt. Třeba u šálku dobré kávy!

ondrej dusek webdesigner praha