Jak vytvořit Elektronický podpis za 3 minuty – Návod na elektronický podpis zdarma

18/03/2022

návod jak vytvořit elektronický podpis

Jak jednoduše vytvořit elektronický podpis? V dnešním videu si ukážeme, jak rychle a snadno vytvořit elektronickou podobu vlastního podpisu. To vše za 3 minuty!

Návod jak vytvořit elektronický podpis

Ve videu se dozvíte, jak dostat svůj vlastnoruční podpis z papíru na obrazovku. Následně je potřeba zažádat o certifikát u jedné z certifikačních autorit:

  1. První certifikační autorita, a.s. – za 495 Kč s DPH,
  2. Česká pošta (Post Signum) – za 396 Kč s DPH,
  3. eldentity – za 477,95 Kč s DPH.

Co je vlastně elektronický podpis?

Eleketronický podpis je dnes Jde o certifikát, se kterým lze podepisovat nebo zabezpečěně šifrovat elektronickou poštu. Chrání dokument, a to tak, že jak na vaší straně, tak i na straně příjemce dokumentu. Měl by si ho zřídit každý, kdo komunikuje se svými klienty, společníky, kolegy, nebo s podřízenými na dálku, a kdo posílá emailem citlivé dokumenty (např. smlouvy).

Jeho výhodou je také zjednodušení procesu předávání dokumentů ve firmě. Po implementaci elektronického podpisu nebude nutné podepisovat dokumenty ručně a skenovat. Všechny dokumenty lze jednoduše podepsat např. v Acrobat Readeru DC, nebo jiném softwaru.

Kdo všechno uplatní elektronický podpis?

Využijeho naprosto každý, kdo má potřebu podepisovat dokumenty a faktury, obvykle ve formátu Microsoft Word či PDF. S pomocí kvalifikovaného certifikátu lze přes internet komunikovat s úřady, okresní správou soc. zabezpečení, či zdravotní pojišťovnou.

Můžete s ním podávat různé stížnosti a odvolání. Lze si rovněž zažádat o dotace a sociální dávky.

Lze ho využít i při zřizování a následném využívání datové schránky, epodatelen, při archivaci dokumentů, podepisování elektronických peticí, či při elektronickém podávání přiznání k dani z příjmu. Elektronický podpis můžeme také využít při podávání nabídek na veřejné zakázky, při práci s CZECHPOINTEM, s ereceptem atd.

Potřebujete pomoct s webem?

Pojďme společně probrat i váš projekt. Třeba u šálku dobré kávy!

ondrej dusek webdesigner praha