Webdesigner Ondřej Dušek | Tvořím weby, které vydělávají

Návod jak vytvořit web v roce 2022

Krok 1.

Vyberte jméno pro svůj nový web

Web development Monochromatic

Krok 2.

Máte vybráno? Dobrá práce! Dalším krokem je založení domény a webhostingu pro nový web. Doména představuje jméno webu ( www.vasweb.cz). Webhosting je zase místo, kde web běží.

Aktuální slevy a kupóny

Sleva 50% na Webhosting NoLimit

Kód: W50W

Webhosting na 3 měsíce zdarma

Kód: WHCENTRUM-3M

Sleva 25% na Webhosting

Kód: SLEVYNAHOSTING25

Sleva 20% na Webhosting a servery

Kód: GOOGLE-NAJDE-VSECHNO

Postup jak vytvořit web

 

Jak vytvořit web krok po kroku

Přijde vám tvorba webu složitá? Hledáte návod, jak rychle a efektivně vytvořit vlastní web? Tento český wordpress návod pro začátečníky na tvorbu webu vám ukáže vše potřebné k tomu, abyste svůj zbrusu nový web spustili ještě dnes. V tomto WordPress návodu se naučíme naprostý základ. Vytvoříme a upravíme svůj první web ve WordPressu. Díky tomuto jednoduchému tutoriálu můžete vytvořit stránky pro vaše podnikání. Je jedno, jestli jste živnostník, nebo větší firma. Vytvořený web přes WordPress bude nejen skvěle vypadat na počítači, ale bude také responzivní na mobilech a tabletech. To znamená, že bude vypadat všude stejně dobře a Vaši návštěvníci si ho zamilují!

Proč zrovna WordPress?

Proč budeme web tvořit zrovna ve wordpressu? WordPress je open-source redakční systém. To znamená, že je zdarma a volně dostupný k použití. Pro náš případ je tedy ideální. Samotný WordPress navíc pohání až 43% všech webů na internetu, což je obrovské číslo. Používají ho velké společnosti, jako třeba Sony, Microsoft, Walt Disney, nebo třeba naše známá Boleslavská automobilka Škoda Auto. WordPress je tedy solidním a robustním řešením pro tvorbu webových stránek různých velikostí. Postavíte na něm jednoduchý prezentační web, ale i velký mezinárodní E-Shop s tisíci různými produkty.

Krok 1.

Nejdříve začneme tím, že si vybereme jméno pro svůj nový web.

Krok 2.

Následně si založíme webhosting pro WordPress a zaregistrujeme doménu. Webhosting díky tomuto tutoriálu máte navíc na 3 měsíce zdarma! Pokud se pak rozhodnete, že svůj web nechcete provozovat, nemusíte platit ani o korunu navíc. Tvorbu webu ve wordpressu si tedy může vyzkoušet opravdu každý.

Krok 3.

Po získání domény a webhostingu následně nainstalujeme samotný wordpress.

Krok 4.

Po instalaci stáhneme potřebné pluginy a importujeme vzhled šablony Astra.

Následně se naučíme, jak upravit obsah našeho WordPress webu pomocí vizuálního pagebuilderu Elementor. Díky Elementoru je tvorba webu ve WordPressu hračka.

Tento nástroj nám celý náš proces velice usnandí a urychlí. Dříve bylo potřeba celý design kódovat ručně v HTML a CSS. Webové stránky přes WordPress díky tomuto návodu však vytvoříme bez jediného řádku kódu. Můžete upravit každý prvek webu, který vidíte na obrazovce. Kombinace WordPressu, Elementoru a šablony Astra je velice flexibilní.Celý web si jednoduše můžete vytvořit a poskládat na pár kliků a váš nový WordPress web vám poroste před očima.

Krok 5.

Po tom, co se naučíme jak vytvořit a spustit svoje první stránky ve WordPressu si povíme něco více o možnostech Elementoru. Naučíme se, jak udělat webové stránky tak, aby byly přehledné díky sekcím a sloupcům. Pokud jste dokoukali celý tento WordPress návod až dokonce, gratuluji. Naučili jste se, jak probíhá základní tvorba webu a jak vytvořit své první webovky. Dříve byla tvorba webu o něco složitější. Časy se ale mění.

Vytvoření webových stránek ve WordPressu zvládne i běžný smrtelník. Nyní už víte, jak na tvorbu webu ve WordPressu. Jednoduše, stručně a rychle! Pokud ještě váháte nad tvorbou vlastního webu, nebojte se! Za zkoušku nic nedáte🙂

Potřebujete pomoct s webem?

Pojďme společně probrat i váš projekt. Třeba u šálku dobré kávy!

ondrej dusek webdesigner praha

Nezávazná kalkulace webu

Zeptejte se. Odpovím do 24 hodin.